Bytové jednotky
Registrácia

Hľadaj...

MENU
+421 905 401 344

Podľa prieskumov až 66% obyvateľov Slovenska býva v byte.

Z pohľadu vetrania sú bytové jednotky veľmi charakteristické a to z viacerých dôvodov:

- častá je menšia plošná výmera, teda ja menší objem "vzduchu"

- absencia priameho vchodu z exteriéru

- špecifické podmienky najmä po trende rekonštrukcií


Práve trend rekonštrukcií mal na bývanie v bytových domoch najväčší dopad, ktorý je z energetického hľadiska veľmi pozitívny, no úroveň bývania z pohľadu zdravia bola vo väčšine prípadov znížená. Bytové jednotky majú najčastejší výskyt plesní v interiéri, čo okrem samotných negatívnych účinkov plesne na zdravie znamená aj to, že budova je dlhodobo zle odvetrávaná, kvalita vzduchu nie je dostatočná a vlhkosť je príliš vysoká. Na vznik týchto negatív je postačujúce, ak fasádu budovy zaizolujete (zateplíte) a vymeníte okná za model s lepšími tesniacimi vlastnosťami. Priestor je takmer hermeticky uzavretá a v prípade, že sa nedodržiava harmonogram vetrania nie je žiadna možnosť, aby sa vzduch v miestnosti vymenil - výmenu vzduchu je potrebné riadiť.

Mám byt, aké sú moje možnosti?

Samotný byt nepredstavuje pri realizácii systému riadeného vetrania žiadnu komplikáciu. Najväčšie pozitíva má vždy centrálny systém riadeného vetrania, ktorý má preukázateľne najväčšie benefity. Najväčším problémom je však priestor, ktorého v bytoch nie je nazvyš. Zvyčajne systém centrálneho riadeného vetrania realizujeme počas väčšej rekonštrukcie, kde veľmi citlivo dokážeme vetraciu centrálu (za vhodného priestorového rozloženia bytu) umiestniť aj spolu s vetracími rozvodmi. V prípade, že byt nemá technickú miestnosť, resp. možnosť umiestniť vetraciu centrálu, vieme samozrejme navrhnúť vetrací koncept, ktorý zahŕňa vetraciu lokálnu vetraciu jednotku. Jej montáž trvá približne jeden deň a spoľahlivo redukuje tie najväčšie zdravotné riziká spojené s uzavretým a nedostatočne vetraným priestorom. Každopádne, pri neustále sa zhoršujúcej sa kvalite vonkajšieho ovzdušia je systém riadeného vetrania jednou z najlepších stavebných investícií.


Hľadám riešenie pre celý bytový dom.

Aj s takýmito riešeniami si vieme poradiť. Vyžadujú však veľmi podrobnú komunikáciu, aby sme celú vetraciu stratégiu a koncept vetrania nastavili správne. Neváhajte nás kontaktovať.


Som developer a hľadám riešenia pre naše stavby.

Ideálne je ak systém riadeného vetrania zakomponujete už do prvotného projektu. Vtedy vieme najviac optimalizovať nielen výkon a efektivitu všetkých zariadení ale aj spotrebu materiálu. Z pohľadu kvality a používateľského komfortu je najviac odporúčaný systém centrálneho riadeného vetrania (vetracia jednotka + vetracie rozvody), v rámci operatívnych riešení vieme ponúknuť aj lokálne vetracie jednotky bez potreby realizácie vzduchovodných potrubí.
Vďaka našim skúsenostiam sme pripravení s Vami konzultovať a navrhnúť ideálnu vetraciu stratégiu podľa potrebnej legislatívy a kvalitatívnych odporúčaní.

Navštívte nás v našom showroome

Rýchly kontakt

AERO SYSTEM, s.r.o.

kancelária a sklad:
Hniezdne 118

065 01  Hniedzne


Prvý kontakt:
info@aerosystem.sk
+421 905 401 344
Technická podpora:
+421 947 974 852  
Montáže - podpora:
+421 915 710 914
Obhliadka referencií:
obhliadka@aerosystem.sk
Projekcia:
projekcia@aerosystem.sk